follow link چیست؟

follow link چیست؟

در سایت‌های مختلف لینک‌ها به حالت‌های مختلفی مثل لینک فالو، لینک نوفالو و… ثبت می شن؛ این لینک‌ها هر کدوم وظیفه خاصی دارن و با دلیل در سایت‌ها ثبت میشن. در این مقاله با Follow Link یا لینک فالو آشنا میشیم که برای همه سایت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخورداره.

لینک فالو در سایت یکی از مهمترین موارد برای ارتقاء سئو سایته. به این صورت که آگه شما بتونید لینک فالویی از سایت معتبر دیگه ای دریافت کنید، تاحدودی روی رتبه سایت خودتون سرمایه گذاری کردید.

همونطور که در مقاله NoFollow Link گفتیم، لینک‌هایی که به صورت نوفالو در سایت شما ثبت میشن یا شما از سایت دیگه ای می‌گیرید، چندان تأثیری در رتبه سایت شما ندارن اما لینک‌های فالو برخلاف نوفالو هستن و اعتبار اون صفحه سایت رو به سایت لینک شده هم میده.

Follow Link بودن یک کلمه یا عبارت کلیدی به ربات‌های خزنده گوگل اعلام می کنه که از اعتبار سایت من به صفحه لینک شده هم بده و من محتوای اون سایت رو تأیید می‌کنم؛ بر همین اساس، گوگل هم به سایت مورد نظر توجه ویژه‌ای می کنه.

البته در حال حاضر گرفتن لینک فالو از سایت‌ها کمی دشوار اما شدنیه! نمونه‌هایی از گرفتن لینک فالو برای سایت، مقالات یا محصولاتتون، می تونه دریافت رپورتاژ آگهی یا تبلیغات مرتبط در سایت‌های پربازدید باشه، یا نوشتن و ویرایش مقالات در ویکیپدیا و قرار دادن لینک مرجع، فعالیت در سایت‌ها و انجمن‌های پرسش و پاسخ معتبر و…

قرار دادن لینک فالو روی لینک‌ها اصولاً با پلاگین ها یا کدنویسی به صورت زیر تعیین میشه:

<a href=”https://jazbmarketing.ir” rel=”follow”> Title link </a>

Rel=”follow” به گوگل می فهمونه که آدرس لینک مورد نظر رو دنبال و سریع‌تر ایندکس کنه و بهش رتبه مناسب رو بده.

ویژگی لینک های فالو

یکی از معیارهایی که گوگل برای شناسایی سایت‌ها و قابل اعتماد بودن محتوای سایت‌ها در ربات‌ها و الگوریتم‌های خودش قرار داده، زمانیه که لینک محتوای سایت شما در سایت‌های دیگه قرار می گیره.

گوگل با این معیار می تونه کاربردی بودن سایت شما برای کاربرها رو تشخیص بده و شما رو در نتایج Serp در رتبه‌های بالاتری قرار بده. البته لینک‌های فالو هم باید ویژگی‌های خاصی رو داشته باشن؛ که به قرار زیر هستن:

  • لینک اونها دارای ارزش بالایی باشه
  • موضوع لینک با موضوع سایت لینک شده مرتبط باشه
  • سایت مربوطه معتبر باشه و لینک‌های اسپم نداشته باشه
  • آگه سایت مقابل هم به سایت شما لینک داده، باید این لینک دهی دائمی باشه نه موقتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *