external link چیست؟

external link چیست؟

وارد مبحث لینک سازی خارجی یا External Link میشیم که مهمترین بحث در سئو سایته؛ موردی که اگه بهش بها داده بشه می‌تونه سایت شما رو در رتبه‌های بالایی از گوگل قرار بده. لینک سازی خارجی به روش‌های مختلفی انجام میشه.

این روش‌ها هم داخل سایت شما انجام میشن و هم خارج سایتتون؛ برای همینه که از اهمیت ویژه‌ای هم برخورداره! البته لینک سازی خارجی یکی از موارد حساس این روزهای سایت‌ها هم به حساب میاد؛ چراکه اگر در این مقوله بخواید الگوریتم‌های گوگل رو فریب بدید، ممکنه سایتتون دچار جریمه بشه و تمام زحمتهاتون رو به باد بدید.

بنابراین در قرار دادن external link ها دقت کنید و طبق قانون گوگل عمل کنید. لینک سازی خارجی موجب اعتبار سایت و برند شما میشه؛ پس سه شرط زیر رو باید رعایت کنید:

  • لینک سازی خارجی شما باید مرتبط با موضوع و کلمه کلیدی شما باشه.
  • بهتره به جای فریب گوگل سعی کنین تا با external link ها اعتماد گوگل رو بدست بیارین.
  • سعی کنین کلمه کلیدی و مقاله‌های خودتون رو به سایت‌های معتبر لینک کنید.

همونطور که می دونید لینک سازی خارجی همان سئو خارجی سایت شماست و در بهبود رتبه سایتتون نقش به سزایی داره. شما با انجام لینک سازی خارجی می تونید تأیید سایت‌های دیگه رو نسبت به سایت خودتون بگیرید و از اعتبار اون سایت استفاده کنید و در گوگل رتبه بهتری بگیرد.

انواع لینک خارجی

لینک سازی خارجی در داخل سایتتون: این مورد خیلی مهمه و خیلی از سایت‌ها از اون غافل هستن. شما باید در داخل سایت خودتون مخصوصاً در داخل متن مقاله هاتون کلمات یا عباراتی رو به سایت‌های معتبر و مرتبط لینک بدید. مثلاً سایت‌هایی مثل ویکیپدیا، انجمن‌ها یا سایتی معتبر و مرتبط با موضوع مقاله تون! همین مورد مهم و ساده می تونه پیج آتوریتی سایت شما رو متحول کنه.

لینک سازی خارجی در خارج سایتتون: شما برای سئو خارجی سایتتون نیازمند لینک سازی (ساخت بک لینک) هستید؛ البته لینک‌های معتبر، دائمی و باکیفیت!

بهتره لینک سازی خارجی که انجام می‌دید، فالو (Follow) باشه تا نتیجه سریع‌تر و بهتری بگیرید؛ اصولاً لینک‌های فالو رایگان نیستند و بهترین منبع برای دریافت این لینک‌ها خرید رپورتاژ آگهی، بازاریابی محتوایی در سایت‌های معتبر و دارای رتبه بالا و خرید بک لینک فالو از سایت‌های پر ترافیک و مرتبطه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *